Orszak Trzech Króli

Administrator 10 stycznia 2023, 20:38

Po raz kolejny 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród  uczestników i tym razem nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy mimo deszczowej  aury wraz ze swoimi rodzicami wzięli w nim udział. Jednak w tym roku nasze zaangażowanie nie ograniczyło się tylko do samego udziału. Nasi  Mali Misjonarze: Bianka, Julita i Ania wraz ze swoimi rodzicami i opiekunką p. Ewą Koniec zaangażowali się  w rozdawanie koron uczestnikom orszaku oraz prowadzenie śpiewu. Prowadziła nas gwiazda, a przy wtórze bębnów i śpiewie kolęd przeszliśmy ponownie trasą, która swój początek i zakończenie miała na pl. Staszica, mijając po drodze anielską bramę. Wielu uczestników  orszaku  ubrało się  w szaty barw: żółtej, zielonej i czerwonej, symbolizujące trzy kontynenty, z których według Tradycja przybyli Trzej Królowie. Nam przypadł kolor czerwony symbolizujący Europę. Nowością tegorocznego orszaku był konkurs na rodzinną szopkę Bożonarodzeniową. Przygotowane prace można było podziwiać na wystawie w RCK. Po części oficjalnej, złożeniu darów, życzeniach i błogosławieństwie księży z pilskich parafii odbył się koncert kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli „Ondraszki ” ze Szczyrku.