Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Orszak Trzech Króli

Administrator 7 stycznia 2020, 21:07

To już po raz czwarty w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r., ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród wielu uczestników nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy mimo chłodnej aury wraz ze swoimi rodzicami wzięli w nim udział oraz naszych katechetów: p. Ewy Koniec i ks. Daniela Śliwińskiego. Orszak prowadziła gwiazda, za nią zespół bębniarzy, księża z pilskich parafii, następnie przedstawiciele władz miasta wraz z Trzema Królami. Wielu uczestników marszu oprócz koron na głowie ubrało się w szaty barw: czerwonej, żółtej i zielonej, symbolizujące trzy kontynenty, z których Mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do Betlejem, aby przywitać Nowonarodzonego Zbawiciela. Orszak zgromadził wiele osób, które radosnym krokiem, przy śpiewie kolęd przeszły z pl. Zwycięstwa na pl. Staszica, gdzie po części oficjalnej: złożeniu Dzieciątku darów przez Trzech Mędrców: złota, kadzidła i mirry, odczytaniu Ewangelii o tym wydarzeniu i wysłuchaniu świadectwa życia o spotkaniu Chrystusa, można było wysłuchać i zaśpiewać wraz z góralską kapelą kolędy i pastorałki.

Scroll Up