„Opatrunek na ratunek”

Administrator 7 listopada 2022, 20:33

„Opatrunek na ratunek”, to akcja, którą nasze Szkolne Koło Misyjne ma już wpisaną w swój kalendarz. Podczas tegorocznego tygodnia misyjnego ponownie została przeprowadzona w naszej szkole. Zbiórka to odpowiedź na apel Poznańskiej Fundacja Redemptoris Missio. Akcja ma na celu zdobycie środków opatrunkowych, które zostaną przekazane do krajów misyjnych w Afryce. Przecież misje to nie tylko kościoły i szkoły ale również szpitale i przychodnie, do których codziennie przybywa wielu potrzebujących. Wśród zebranych darów znalazło się między innymi: bandaże dziane i elastyczne, kompresy, gaziki, opakowania plastrów (z gazą i bez), strzykawki, rękawiczki, maseczki, gaziki do dezynfekcji.

Kierujemy podziękowania do Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenie akcji, dziękujemy również uczniom i rodzicom za ponowne otwarcie serca na rzecz potrzebujących z krajów misyjnych, bez Was byłoby to niemożliwe.