Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Opatrunek na ratunek

Administrator 5 grudnia 2019, 20:59

„W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji, to zawsze jest wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu, jest darte na bandaże” – możemy przeczytać na stronie medycynanamisjach.org. Dlatego Szkolne Koło Misyjne postanowiło po raz kolejny przyłączyć się do akcji „Opatrunek na ratunek”, organizowanej po raz VIII przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania. Zebrane środki będą używane między innymi przez lekarzy w Kamerunie i Zambii. Posłużą także stomatologom w Rwandzie, Kenii oraz Papui – Nowej Gwinei.
Akcja w naszej placówce, kierowana przez p. Ewę Koniec, odbyła się w dniach 27 i 29 listopada 2019 r. Wśród zebranych środków znalazło się było między innymi: 156 bandaży materiałowych i 18 elastycznych, 116 kompresy, wata, plastry, jednorazowe rękawiczki, strzykawki, itp. I po raz kolejny możemy tylko podziękować Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenie akcji, uczniom i rodzicom za kolejne otwarcie serca na rzecz potrzebujących z krajów misyjnych.

Scroll Up