Odpowiedzialność prawna nieletnich

Administrator 21 listopada 2022, 21:13

4 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie klas szóstych i siódmej z przedstawicielem policji z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile. W trakcie spotkania młodzież wysłuchała informacji na temat związany z zagrożeniami i odpowiedzialnością za stosowanie przemocy w sieci. Ponadto funkcjonariuszka  wspomniała o zagrożeniach przestępczością internetową, mówiła m.in. jak łatwo za pośrednictwem portali społecznościowych stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa. Uświadomiła młodzieży, że w sieci nic nie ginie. Uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności prawnej nieletnich i przykładach demoralizacji. Policjantka przedstawiła jakie kary obowiązują za popełnione czyny przez nieletnich.