Obchody Święta Niepodległości w 1c

Administrator 21 listopada 2022, 21:24

10 listopada z okazji nadchodzącego Dnia Niepodległości w klasie 1c zapanował iście podniosły charakter, dzieci były ubrane w barwy narodowe biało – czerwono z elementami etnicznymi kultury polskiej. W ramach zajęć związanych z wyżej wymienioną tematyką odbył się pokaz mody patriotycznej, uczniowie zapoznali się z elementami stroju podhalańskiego, kaszubskiego i śląskiego. Dziewczynki z wspaniałą gracją i szykiem prezentowały elementy stroju podhalańskiego: czerwone korale, gorsety, kwiatowe dodatki sprawiły, że jeszcze bardziej mogliśmy zbliżyć się do kultury Podhala. Pokaz mody patriotycznej wzbudził wiele emocji, gdyż w rolę jury wcielili się uczniowie oceniając styl przejścia po wybiegu, a także kreatywne przygotowanie stroju do pokazu. Inną ciekawą propozycją tego dnia dla uczniów był quiz wiedzy patriotycznej, uczniowie z przyjemnością wzięli udział w rywalizacji o tytuł mistrza klasy wiedzy patriotycznej.