Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Administrator 5 października 2021, 20:47

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić.
Przygotowania do ŚDTM trwały kilka dni. Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, ćwiczyli sprawność rachunkową i poznawali metody szybkiego liczenia pamięciowego.
4 października nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody ŚDTM. W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów i nie tylko. Egzaminatorami zostali uczniowie klasy 8b, których znajomość tabliczki mnożenia jest na bardzo wysokim poziomie.
Uczniowie losowali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia. „Egzamin” składał się z zadań losowo wybranych o różnym stopniu trudności. Każdy kto odpowiedział na pytania poprawnie otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
To nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy. W salach lekcyjnych czekały na uczniów inne zadania. Uczniowie klas: 4c, 5c, 6a i 8c bawili się w grę „Ja mam, kto ma?”, której celem było utrwalenie tabliczki mnożenia. Gra wymagała skupienia i… ciszy od wszystkich uczestników. Rywalizacja sportowa spowodowała, że ta trudna matematyka okazała się całkiem fajną lekcją. Wzbudziła wiele emocji, było mnóstwo śmiechu i zabawy.
Obchody jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. W tej całej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam sporo śmiechu i zabawy.
Gratulujemy Mistrzom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!