Nauka – inaczej

Administrator 27 marca 2024, 12:17

26 marca klasa 7a wraz z wychowawcą p. Joanną Jarugą i mamami-opiekunkami, udała się na emocjonujące i pełne wrażeń warsztaty do centrum „Metalowe Inspiracje” w Wałczu, by uczyć się w sposób praktyczny i ciekawy. Pierwszymi warsztatami, w jakich wzięli udział podekscytowani uczniowie pod czujnym okiem eksperta, były zajęcia chemiczne, na których młodzież wykonała breloczki z żywicy epoksydowej, zdobywając przy tym ciekawe informacje na temat tego materiału. Następnie, uczniowie brali udział w warsztatach LEGO, budując własnego robota i sprawdzając, jak sobie radzi “na wybiegu”. Na koniec każdy miał okazję pędzić 300 km/h w symulatorze jazdy samochodem wyścigowym. Dzień był pełen wrażeń i na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów, którzy już planują powrót do tego niezwykłego miejsca. Dziękujemy mamom za wzorową opiekę, a uczniom za – jak zawsze – nienaganne zachowanie.