Nasiona dla Afryki

Administrator 15 czerwca 2022, 11:54

Za nami już ostatnia i jednocześnie premierowa akcja Szkolnego Koła Misyjnego w tym roku szkolnym. W dniach 6-10 czerwca każdy mógł wziąć udział w akcji „Nasiona dla Afryki” jako wsparcie dla Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzących misję w Mpanshyi w Zambii. Siostry prowadzą tam szpital oraz hospicjum, a także przedszkole, w którym między innymi uczą dzieci siać i opiekować się roślinami w przedszkolnym ogródku. Nasiona w Zambii są bardzo drogie. Udało nam się zebrać 164 opakowania nasion, są to między innymi nasiona: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika, kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora. Pragniemy podziękować Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenie akcji, uczniom i rodzicom, pracownikom szkoły za ponowne otwarcie serca dla potrzebujących z krajów misyjnych.