Administrator 12 września 2018, 21:49

8 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Krystyny Mańkowskiej wzięli udział w akcji Narodowego Czytania ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk w Pile: pracownicy Starostwa, p. Bogumiła Cybulska – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy p. Jędrzej Panglisz z pilskiej komendy policji.
Jako pierwszy został przeczytany fragment, który mówił o szklanych domach – o dostatniej i pięknej, wolnej Polsce….niestety rzeczywistość, którą zastał bohater powieści okazała się zgoła inna od wizji nakreślonych przez jego ojca…
Czytanie „Przedwiośnia” uświetnił występ artystyczny uczniów z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica. Wydarzenie miało niepowtarzalną atmosferę, która wprowadziła uczestników w patriotyczną zadumę nad losem Polski.