Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy

Administrator 5 grudnia 2023, 11:29

Od kilku lat, tradycją w naszej szkole jest konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy organizowany przez p. Agnieszkę Łajdych. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, rozszerzenie słownictwa z języka niemieckiego, podtrzymywanie tradycji, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości, wykorzystanie Internetu jako źródła wiadomości i pomocy w tworzeniu pracy oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kalendarza adwentowego, zawierającego 24 okienka. Każde z nich należało podpisać dowolnymi słowami lub zwrotami w języku niemieckim związanymi ze świętami Bożego Narodzenia.

Wszystkie przygotowane przez uczniów prace były przepiękne; pomysłowe i kreatywne. Oto wyniki konkursu: I miejsce Julia Sienkiewicz (6b), II miejsce Marco Meier (8a), III miejsce Julia Betyna (7b). Wyróżnienia otrzymali Gabriela Matejek (6b) oraz Krystian Czupryniak (7c).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!