Mój Kościół na Pomorzu

Administrator 5 listopada 2021, 11:42

Już po raz XVIII odbył się Diecezjalny Konkurs „Mój Kościół na Pomorzu”, skierowany do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania szkół na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Cel Konkursu to zainteresowanie uczniów historią Kościoła na Pomorzu, kształtowanie świadomości, czym jest wiara i jej przekaz następnym pokoleniom w rodzinie i Ojczyźnie oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych w łączności z Kościołem. Uczestnicy Konkursu realizują jego cele poprzez wyrażenie plastyczne „Mojego Kościoła na Pomorzu”. Prace konkursowe mogły zostać wykonane w dowolnej formie plastycznej: rysunek i grafika, malarstwo, rzeźba i inne formy przestrzenne, techniki mieszane, fotografia. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli w nim udział. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się również uczennica naszej szkoły, Julia Sienkiewicz z kl. 4 b. Nagroda przesłana przez organizatorów została wręczona przez Dyrektora naszej szkoły, Pana Szymona Frydrycha. Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.