„Mój Kościół na Pomorzu”

Administrator 7 listopada 2022, 20:26

Za nami już XIX edycja Diecezjalnego Konkursu „Mój Kościół na Pomorzu”, który jest skierowany do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania szkół na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów historią Kościoła na Pomorzu, kształtowanie świadomości, czym jest wiara i jej przekaz następnym pokoleniom w rodzinie i Ojczyźnie oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych w łączności z Kościołem. W tym roku tematem przewodnim był Jubileuszu 50-lecia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej z hasłem: „To jest Mój Kościół, Moja Diecezja – to jest Mój Dom”. Prace konkursowe mogły zostać wykonane w dowolnej formie plastycznej.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się, tak jak w ubiegłym roku, uczennica naszej szkoły Julia Sienkiewicz z kl. 5 b. Nagroda przesłana przez organizatorów została wręczona przez Dyrektora naszej szkoły Pana Szymona Frydrycha. Julii gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów.