Misjonarka gościem Koła Misyjnego

Administrator 5 grudnia 2017, 09:26

Członkowie Szkolnego Koła Misyjnego wraz ze swoja opiekunką kat. Ewą Koniec w środę 29 listopada 2017 r. miały przyjemność gościć s. Annę Polak, misjonarkę ze Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych (Siostry Salezjanki). Siostra Anna przyjechała do nas z Afryki, z miejscowości Dilla w Etiopii, gdzie pracuje od paru lat.
Siostra bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy, z jakimi problemami borykają się jej mieszkańcy. Mówiła między innymi o głodzie, biedzie, chorobach, które w szczególności dotykają dzieci. Siostry prowadzą przychodnię, przedszkole, szkołę oraz oratorium. Ale nie zabrakło też radosnych wspomnień. Na twarzach słuchaczy widać było wielkie zaciekawienie, tym bardziej, że Siostra w trakcie swych opowieści pokazywała zdjęcia oraz uczyła nas zwrotów po etiopsku. A jedna z dziewcząt miała nawet okazję założyć strój etiopskiej dziewczyny.
Spotkanie z Siostrą Anną na zawsze pozostanie w naszej pamięci, był to moment uwrażliwienia naszych serc na potrzeby tych najbiedniejszych wraz z ukazaniem jak ogromną wartością jest wiara w naszym życiu.
Dzieci na koniec spotkania wręczyły Siostrze Annie prezent dla Jej podopiecznych: grę chińczyk oraz album wykonany przez nich samych.
Dziękujemy Siostrze za dobro, które czyni. Dziękujemy za to, że mogliśmy ją gościć. Jednocześnie obiecaliśmy, że nie zapomnimy o niej w modlitwie oraz złożyliśmy deklarację o pomocy materialnej.