Miejska Inauguracja Roku Szkolnego

Administrator 4 września 2022, 19:59

1 września 2022 r. o godz. 900 na boisku szkolnym naszej szkoły  odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023. W tym roku nasza szkoła, ze względu na nowe boiska szkolne, była współgospodarzem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego, my także zapewniliśmy oprawę artystyczną i prowadzenie uroczystości, które zapewniła p. Kamilla Lewandowska.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Senator RP p. Adam Szejnfeld, zastępca Prezydenta Miasta Piły p. Krzysztof Szewc, Przewodnicząca Rady Miasta p. Maria Kubica wraz z radnymi, Dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. Sebastian Dzikowski, dyrektorzy pilskich szkół podstawowych oraz przedszkoli, a także przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Szkoły Policji, Sanepidu, CDN, przewodnicząca Rady Osiedla Staszyce p. Lilianna Szmydt, przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Kadur.

W przemówieniach prezydenta Szewca i dyrektora szkoły nawiązano do zmian w oświacie, wprowadzonych w tym roku. Były też życzenia dla uczniów i nauczycieli związane z  rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

Stałym elementem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego jest ślubowanie nauczycieli, którzy zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego, jakim jest nauczyciel mianowany. W tym roku było to 15 pedagogów z pilskich przedszkoli oraz szkół,  którym po ślubowaniu senator Szejnfeld, prezydent  Szewc oraz przewodnicząca Rady Miasta wręczyli akty ślubowania i kwiaty. Obok gratulacji dla nich pojawiły się też życzenia, by w szkolnej rzeczywistości dostrzegali wiele barw i niebanalnych możliwości i by stale odczuwali potrzebę rozwoju.

Podczas uroczystości uczennice pod kierunkiem pp. Kamilli Lewandowskiej, Małgorzaty Kuczmy, Marzeny Ślebiody i Małgorzaty Ratajczak  miały szansę zaprezentowania swoich talentów wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Dzięki temu część oficjalna została wzbogacona oprawą artystyczną. Nie zabrakło również ważnych akcentów związanych z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej i wojną w Ukrainie.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym wszystkim uczniom i osobom związanym z oświatą składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Za pomoc przy organizacji uroczystości dziękujemy pp. Agnieszce Czobit,  Angelice Adamskiej, Kamilli Lewandowskiej, Małgorzacie Kuczmie, Marzenie Ślebiodzie, Małgorzacie Ratajczak, Bartoszowi Małkowi.