Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię, Polsko!”

Administrator 26 listopada 2018, 19:23

Polski listopad sprzed stu lat, listopad 1918 roku, był miesiącem euforii. Nasza Ojczyzna odradzała się na nowo. Chcieliśmy choć w małym stopniu przywołać tamten nastrój, zaprosiliśmy więc uczniów z innych szkół na turniej Kocham Cię, Polsko!, by wraz z nimi w atmosferze dobrej zabawy oraz pozytywnej rywalizacji świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
20 listopada 2018 r. gościliśmy reprezentacje pilskich Szkół Podstawowych nr 1, 2, 6, 7, 11 oraz Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej. Zawodnicy próbowali swoich sił w różnych konkurencjach, a były to: runda muzyczna, literacka, Familiada, strzały do tarczy, Z historią za pan brat – pytania ze szklanej kuli, Kalambury, Słynne budowle, Litery w podskokach i Sławni Polacy. Ich zmagania oceniało jury składające się z dwóch nauczycielek oraz dwóch uczennic z naszej szkoły. Zadania były tak dobrane, by wyeksponować bogactwo kulturowe naszej Ojczyzny, na które składa się język, literatura, historia, architektura, muzyka, sztuka, kinematografia, kulinaria…
W rozgrywkach zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2. II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7, a III miejsce – nasza reprezentacja!
Zarówno wśród drużyn, jak i na widowni (którą stanowili uczniowie z klasy 5c, 6b, 7b i 8a) panowała dobra atmosfera sprzyjająca rywalizacji. Były też atrakcje artystyczne: występ taneczny braci Filipa i Marcela Rysiewskich z partnerkami oraz występ Zespołu wokalnego. Impreza zakończyła się wspólnym śpiewaniem dawnej pieśni wojskowej Hej, hej, ułani.
Hala gimnastyczna wyglądała tego dnia odświętnie i kolorowo, a stół, do którego zaprosiliśmy gości – gustownie i apetycznie. Nagrody związane z tematem Niepodległości oraz barwne dyplomy ufundowali rodzice naszych ósmoklasistek – Beaty i Weroniki.
W przygotowania turnieju Kocham Cię, Polsko! włączyło się wielu nauczycieli, uczniów i pracowników administracji pod kierunkiem p. Kamilli Lewandowskiej. Jesteśmy dumni z efektów tej współpracy!