Marcowe kwiaty – świetlicowe zajęcia plastyczne

Administrator 3 kwietnia 2023, 14:41

Motywem przewodnim marcowych zajęć plastycznych prowadzonych w świetlicy przez p. Iwonę Starkowską były kwiaty. Inspiracją prac była codzienność – wyczekiwana wiosna, święto kobiet, kwiatowy wzór łowicki, który zachwyca nawet na zwykłej torbie do zakupów. Dzieci, biorące udział w zajęciach wykonały w ciągu miesiąca wiele ciekawych prac posługując się różnymi technikami i materiałami. Jak zwykle odbywało się ulubione przez dzieci malowanie na szkle – tu dominowały kwiatowe wzory łowickie oraz wiosna. Z powodu czasowego braku farb do malowania na szkle polubiliśmy wycinanki i klej. Powstały wtedy piękne prace przedstawiające wiosenną łąkę. Nakrętki od butelek i pojemniki do przechowywania jajek posłużyły do wykonania kwiatków dla pań z okazji Dnia Kobiet. Więdnące tulipany naklejone na arkusz papieru otrzymały drugie życie i nadal zachwycają. Niezawodne jak zwykle okazały się kredki, pastele i ołówkowe, przy użyciu których powstało mnóstwo kwiatowych bukietów. Kredki ołówkowe stanowiły wyjątkową atrakcję, a to za sprawą nowej temperówki na baterie. Podczas zajęć dzieci wykazały się kreatywnością, wyobraźnią i talentem. Z dumą prezentowały i omawiały swoje prace, które ozdabiają świetlicę i zachwycają.