List z Etiopii

Administrator 20 września 2022, 19:49

Drodzy rodzice, uczniowie, mam nadzieję, ż pamiętacie jeszcze jedną z akcji Szkolnego Koła Misyjnego „Podaruj smoczek”, która miała miejsce w czerwcu 2021 r. Zebrane smoczki zostały przekazane Siostrom Salezjankom, czyniącym swoją posługę w Addis Abebie w Etiopii. Otóż w ostatnich dniach przekazano nam list od s. Anny Polak, którego fragment pozwolę sobie zacytować:

„ … Dziś otrzymałam wiadomość od ekonomki isnpektorialnej o zakończonym projekcie na moją wspólnotę i mieszkańców Adwa w Etiopii. Pragnę serdecznie podziękować za Wasze serca tak wrażliwe i otwarte na potrzeby Etiopczyków tam daleko w Tigrayu. Wiem, że obecna sytuacja w Polsce jest bardzo trudna z uwagi na wojnę w Ukrainie… I tym bardziej jestem wdzięczna, że mimo tych przedsięwzięć spojrzałyście dalej (bo, aż na Afrykę) by wspomóc nas swoją modlitwą, wyrzeczeniem, zaangażowaniem i pracą w akcje misyjne na rzecz naszych biednych z Adwa. Dziękuję bardzo!!! Proszę o przekazanie moich podziękowań wszystkim osobom świeckim, waszym wychowankom, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli naszą misję w Adwa  w Etiopii. Cała misja modli się za Was wszystkich.”