facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Kulisy pracy dziennikarza telewizyjnego

Administrator 7 lutego 2019, 08:59

29 stycznia 2019 r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6b wraz z p. Kamillą Lewandowską gościli dziennikarkę, panią Joannę Naranowicz. Wielu pilan zna ją m.in. jako prowadzącą w TV Asta program „Muzyczny Backstage”. Dzięki pani Joannie uczniowie zgłębiali tajniki powstawania programów telewizyjnych. Dowiedzieli się, jakiego sprzętu używają w swej pracy reporterzy, jak realizują nagranie, a potem montują audycję. Przypomnieli sobie też różne gatunki dziennikarskie. Oglądali fragmenty reportaży z festiwalu Woodstock (obecnie Pol’and’Rock) oraz wywiadów, które pani Naranowicz przeprowadziła ze znanymi muzykami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim z zespołu Strachy na Lachy, Przemkiem Zdunkiem – liderem „The Cuts”, Dawidem Portaszem czy… Kamilem Bednarkiem!
Było to ciekawe, inspirujące spotkanie w ramach edukacji medialnej. Dziękujemy pani Joannie za miłą wizytę!

Scroll Up