Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy”

Administrator 3 kwietnia 2023, 14:40

31 marca odbył się w świetlicy szkolnej dla uczniów klas 1 – 3 Konkurs Recytatorski nt. „Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy”, który zorganizowała p. Marzena Krajewska. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci twórczości patrona naszej szkoły oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Występom dzieci towarzyszyły duże emocje. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Komisja konkursowa (wychowawcy świetlicy ) uważnie wysłuchała recytowanych przez uczniów wierszy. Wybór laureatów nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Sylwerska (3b), która pięknie wyrecytowała wiersz pt. „Kaczka Dziwaczka”, drugie miejsce przyznano Marii Bogusławskiej (2c), prezentującej wiersz pt. „Kłamczucha”, a trzecie uzyskał Piotr Wącisz (1c), który wygłosił wiersz pt. „Prot i Filip”. Wyróżnienia otrzymali: Maja Balkowska (1b), Magdalena Bisingier (2b), Anna Bojarczyk (1c), Bartosz Kamiński (1a), Antoni Konik (2b), Wojciech Matejek (1c), Dominika Nowak (1a), Urszula Rentz (3c). Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Finalistom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą świetlicę.