Konkurs “Paper Puppet – Kukiełka”

Administrator 28 września 2020, 20:54

Dnia 23 września 2020 r. zakończył się językowo-plastyczny konkurs z angielskiego. Zadaniem było stworzenie papierowej kukiełki, która strojem i kolorem miała nazwiązywać do jednego z krajów Europy. Kukiełka powinna posiadać napis Dzień dobry w języku danego państwa. Wśród prac pojawiały się piękne królowe z napisem Good morning, zabawne Bawarki z napisem Guten Tag, czy wdzięczne Hiszpanki oraz Greczynki z powitaniem “Kalimera”. Nie zabrakło również francuskiego Pierra w zabawnym berecie z napisem Bonjour. Prac było około 40. Dnia 25 września rozpoczęła się stacjonarna wystawa wspomnianych “osobistości”, którą można podziwiać w holu szkoły. Wystawa przybierze również wymiar cyfrowy i wkrótce w postaci krótkiego filmiku będzie dostępna na szkolnym You Tube. Pomysłodawcą konkursu jest p. Julia Kamińska-Jachnik, nauczyciel angielskiego, która w składzie z uczniami z kl.7b: Judytą Siatkowską, Martą Piwońską, Hubertem Baranowskim oraz Mikołajem Czerniejewskim zdecydowali, jako jury, o ostatcznym werdykcie. Oto laureaci i wyróżnieni.
Laureaci konkursu: I miejsce Wanessa Pieczul (1a), II miejsce Zuzanna Barzykowska (3b), III miejsce Alicja Fidurska (3b).
Wyróżnienia: Wojciech Kwapisz (4b), Dominik Kamiński (2c), Wojciech Pielacha (1b), Jagoda Peksa (2b).
Serdecznie gratulujemy!