Konkurs na Lampę Roratnią

Administrator 19 grudnia 2017, 11:13

Już po raz XIX w Skrzatuszu odbył się Powiatowy Konkurs na Lampę Roratnią, którego organizatorem jest Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu pilskiego, a jego celem jest stworzenie możliwości szerszego udziału w konfrontacji osiągnięć rówieśniczych, powszechna prezentacja wszechstronnego dorobku dzieci i młodzieży w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń artystycznych, kształtowanie wśród uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do tradycji, obrzędowości oraz sztuki sakralnej, zgłębianie poczucia tożsamości religijnej i regionalnej, propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych.

W piątek 8 grudnia 2017 r. w Skrzatuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom. Wśród wyróżnionych w tegorocznym konkursie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Kamila Pawłowska (1b), Alan Chmielewski (3d) oraz Kinga Bisinger (4c), podopieczni s. Małgorzaty Kuczmy i kat. Ewy Koniec

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.