Konkurs Matematyczny pod Patronatem Prezydenta Piły

Administrator 3 czerwca 2022, 11:50

30 maja 2022 r. o godzinie 13.00 odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Matematyczny dla Szkół Podstawowych.

Już po raz kolejny podjęliśmy się organizacji tego konkursu na szczeblu miejskim. Celem konkursu było sprawdzenie uzdolnień uczniów, rozbudzania wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką, wdrażanie do logicznego myślenia, wyłonienie laureatów konkursu. Zaprosiliśmy wszystkie pilskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym dla uczniów klas ósmych uzdolnionych matematycznie. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie pilskie szkoły podstawowe. Otrzymaliśmy zgłoszenia 33 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali : Jakub Wojcieszek, Piotr Trembo i Hubert Markowski.

Laureatami Miejskiego Konkursu Matematycznego zostali: Bartosz Słowiński ze Szkoły Podstawowej nr 5, Maria Ziemann ze Szkoły Podstawowej STO, Dominik Mosiński ze Szkoły Podstawowej nr 2, Jakub Kujawa ze Szkoły Podstawowej nr 12, Karol Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 11

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie a laureatom serdecznie gratulujemy.