Konkurs matematyczny „Kangur ” w naszej szkole

Administrator 21 marca 2018, 18:16

16 marca 2018 r. uczniowie z klas II – V pod kierunkiem p. Hanny Włoch brali udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2018”. 46 naszych zdolnych matematyków przez ponad godzinę głowiło się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę – „zakręcone druciki”. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do połowy maja. Konkurs, którego celem jest popularyzacja matematyki, ma charakter jednorazowego testu, przeprowadzanego tego samego dnia na całym świecie, a uczniowie rozwiązują te same zadania.
„Kangur” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie, na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W Polsce organizowany jest od 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Według organizatorów w tym roku w Konkursie „Kangur Matematyczny” bierze udział 6 milionów uczniów z 60 krajów. Trzymamy więc kciuki za naszych matematyków.