facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Kolędnicy z Koła Misyjnego

Administrator 15 stycznia 2019, 09:07

Dzieci ze szkolnego Koła Misyjnego wraz z p. Ewą Koniec ponownie wzięły udział w ogólnopolskim Dziele Kolędników Misyjnych. Dzieło to związane jest z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. To organizacja, która ma na celu pomoc misjom, polegająca między innymi na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z krajów misyjnych – w tym roku były to Burundi i Rwanda. Pomoc krajom tym związana jest z ochroną życia, edukacją i formacją chrześcijańską dla burundyjskich i rwandyjskich dzieci do 14. roku życia
W niedzielę, 6 stycznia 2019 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele pod wezwaniem św. Jana Bosko w Pile miało miejsce rozesłanie kolędników. Samo kolędowanie odbyło się 11 i 12 stycznia 2019 r. Dzieci kolędowały na terenie parafii św. Jana Bosko w dwóch grupach. Mali misjonarze przyjmowani byli z ogromną życzliwością. W wielu domach czekały na nich słodkie upominki, a nawet specjalnie zamówiona pizza.
Pamiątką tegorocznego kolędowania była bombka w kształcie 3D, przypomina ona o naszej roli w akcji Kolędników Misyjnych, to znak, że naszą troską ogarniamy całość potrzeb dzieci z Burundi i Rwandy.
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swe domy oraz serca na potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Dziękujemy również samym kolędnikom i ich rodzicom, którzy mimo niesprzyjającej pogody włączyli się w to dzieło.

Scroll Up