Klub Młodego Odkrywcy podczas WOŚP

Administrator 29 stycznia 2024, 12:05

Nasza szkoła, jak co roku aktywnie uczestniczyła w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie należący do Klubu Młodego Odkrywcy, pod kierunkiem p. Anny Popławskiej, przygotowali na tę okazję mnóstwo eksperymentów i pokazów. Można było zobaczyć pokaz z płonącą chusteczką, która po widowiskowym płomieniu nadal była cała. Ciekawe były eksperymenty z kolorami, takie jak: tęcza na mleku, tęcza w probówce, kolorowe krople czy latające kolorowe kuleczki. Doświadczenie z pieprzem pozwoliło niejednemu odwiedzającemu zrozumieć tajniki napięcia powierzchniowego i działających tam sił międzycząsteczkowych. Dużą ciekawość wzbudziły szaszłyki z balonów, kula plazmowa oraz eksperyment polegający na wytworzeniu bańki w bańce. Dla młodszych odwiedzających był przygotowany kącik konstruktora, w którym można było zbudować ciekawe budowle, a także dziwne ciecze, m. in ciecz nienewtonowska czy sztuczny śnieg. W naszym kąciku eksperymentalnym można też było zakupić rzeczy wykonane przez uczniów na zajęciach KMO, m. in. choinki z szyszek, świeczki czy Mikołaje, wspomagając w ten sposób ten szczytny cel, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.