Klasy 3a i 3b w Toruniu

Administrator 11 maja 2022, 21:32

9 maja 2022 r. klasy 3a i 3b pod opieką p. Mariki Naskręt, p. Iwony Starkowskiej, p. Bartosza Małka oraz p. E. Wrzesińskiej wybrały się na długo  wyczekiwaną wycieczkę do Torunia.

Wizytę w mieście  uczniowie rozpoczęli od udania się do Planetarium. Mogli tam obejrzeć „gwiezdny spektakl”, który zrobił ogromne wrażenie na uczniach. Następnie wszyscy  przeszliśmy do  Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie uczniowie wykonali pierniki ozdobne, które po wypieczeniu zabrali ze sobą do domu. Mogli również zapoznać się z tajnikami wykonania i historią tychże słodkości. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania.  Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce Miasta, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek. Zwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta w podobno najlepszej lodziarni w mieście. Był to niezapomniany dzień, pełen wrażeń, uśmiechu i radości.