Klasa 1b sprząta Polskę

Administrator 27 października 2021, 18:17

22 października klasa 1b z wychowawcą p. Joanną Stawicką – Pipowską oraz rodzicami wybrała się na jesienny spacer. Przeszliśmy drogą pieszo-rowerową trasę do Jeziora Piaszczystego. Sam spacer był przyjemny, choć nieco wyczerpujący. Nad jeziorem posililiśmy się suchym prowiantem i ciepłą herbatą. Gwoździem programu były fioletowe worki do zbierania pozostawionych przez bałaganiarzy śmieci. Okolica wyglądała na czystą, ale bystre oczy dzieci wypatrzyły sporo śmieci. Zaopatrzeni w rękawiczki, wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli, zebraliśmy kilkanaście sporych worków. Zachęcamy innych by zawsze zostawiali po sobie porządek. Miło jest przejść się po pięknej, czystej polskiej ziemi. Bo to „od nas zależy, od polskiej młodzieży następnych 1000 lat.”