Kiedy czuję się samotny(a) – zajęcia profilaktyczne w klasach piątych

Administrator 19 marca 2024, 17:05

04 i 12 marca odbyły się kolejne zajęcia z programu „Spójrz inaczej” przeprowadzone przez p. pedagog Małgorzatę Gracz. W tym miesiącu celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na osoby, które czują się samotnie oraz sposoby pomocy w takiej sytuacji. Młodzież po przeczytaniu opowiadania dyskutowała na temat samotności, odpowiedziała na pytania: po czym można poznać, że ktoś jest samotny?, co powoduje, że jesteśmy samotni?, co ostatnio sprawiło, że czuliśmy się samotni?. Uczniowie rozmawiali na temat samotności, którą można doświadczyć będąc w szkole, w domu, wśród koleżanek i kolegów. Podzielili się na kilka grup, wybierając jedną z omówionych sytuacji, w której ktoś czuł się samotny i spróbowali przedstawić ją za pomocą scenki. Na zakończenie spotkania uczestnicy zrobili zestawienie wszystkich znanych im sposobów na to, w jaki sposób można pomóc osobie, która czuje się samotna.