Jedyna taka szkoła w Pile

Administrator 24 stycznia 2024, 12:05

22 stycznia 2024 r. dostaliśmy odpowiedź z Imoli, naszej partnerskiej szkoły we Włoszech. Młodzi Włosi z ogromnym entuzjazmem przyjęli kartki z pozdrowieniami od uczniów z naszej szkoły, które wysyła rok w rok koordynator współpracy włosko-polskiej w j. angielskim p. Julia Kamińska-Jachnik. Jesteśmy jedyną taką szkołą w Pile, która może pochwalić się korespondencyjną wymianą odręcznie pisanych pozdrowień, osobistych refleksji o np.: życiu nastolatka, naszej szkole itp. Wysyłamy listy, kartki świąteczne, organizujemy konkursy oraz wystawy prac uczniów naszej i włoskiej szkoły! Kto to jest penfriend, bo to o nim mowa? To osoba z którą piszesz, wymieniasz listy, wysyłasz kartki. Poznajesz także techniki pisarskie, doskonalisz umiejętność pisania w j. angielskim! A najważniejsze jest to, że otrzymując taki list, kartkę cieszysz się jak z najważniejszego, długo oczekiwanego prezentu! Ty też możesz znaleźć swojego penfriend-a. Kolejna możliwość wysłania listów już wkrótce. Teraz to my czekamy na listy z Włoch!