„Gwiazdor dla Hospicjum”

Administrator 3 stycznia 2022, 18:04

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję „Gwiazdor dla Hospicjum” wspierającą Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej – Hospicjum w Pile. W zbiórkę włączyli się wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile, którzy w ramach lekcji plastyki pod czujnym okiem Pani Angeliki Adamskiej wykonywali własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne rozmaitymi technikami plastycznymi wraz z serdecznymi życzeniami dla podopiecznych pilskiego hospicjum. Natomiast koordynatorami całej akcji były Panie opiekujące się Szkolnym Kołem Wolontariatu: Pani Ewelina Iwan – Parecka i Pani Krystyna Mańkowska wraz z nieocenioną pomocą szkolnych chętnych i gotowych do pracy z uśmiechem na ustach wspaniałych wolontariuszy, którzy skrupulatnie z wielką precyzją pakowali paczki dla podopiecznych Hospicjum.
Wspólnymi siłami udało się stworzyć 106 paczek dla podopiecznych Hospicjum, w których wraz z życzeniami świątecznymi znalazły się artykuły pielęgnacyjne i środki czystości, które są niezbędne w czasach pandemii. Dyrekcja Hospicjum wyraziła ogromną wdzięczność i podziękowanie w słowach: „Prezent to wyraz sympatii, pamięci czasem po prostu podziękowania. Tym większa jest nasza wdzięczność , że dzieci i młodzież pamiętała o chorych naszego domu”. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za otwartość serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym.