Finał Wojewódzki Czwórboju LA

Administrator 3 czerwca 2022, 11:45

30 maja 2022 r. na Stadionie MOSiR w Pile odbył się Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na starcie stanęło po osiemnaście zespołów zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, po dwa najlepsze z zawodów rejonowych całej Wielkopolski. Uczniowie SP-3 Piła wygrywając Rejon Pilski wywalczyli sobie prawo startu w finale.

Po trzech konkurencjach (skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 60m), nasi chłopcy zajmowali znakomite piąte miejsce. Do upragnionego podium brakowało nam tylko 20 pkt. Została ostatnia konkurencja – bieg na 1000m. Taktyka była jedna. Pobiec na pograniczu rekordów życiowych i czekać na to co zrobią rywale. Tak też się stało. Chłopcy pobiegli fantastycznie, bijąc swoje rekordy nawet o 15 sekund. Tym właśnie sposobem nasza drużyna nie tylko wskoczyła na podium, ale zameldowała się na jego drugim stopniu.

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 Krotoszyn – 1179 pkt

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Piła – 1066 pkt

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Mosina – 1035 pkt

Wicemistrzami Wielkopolski w XXIII Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym zostali: Filip Rysiewski (7a), Nikodem Kończak (7a), Iwan Werhun (6a), Marco Meier (6a), Michał Olechnowicz (5a) i Julian Grzegorczyk (4a).