Festyn na Dzień Dziecka

Administrator 21 czerwca 2018, 10:32

30 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia dziecka. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, Rady Rodziców i Rady Osiedla Staszyce festyn spełnił najśmielsze oczekiwania naszych małych i dużych uczniów. Cóż to się działo tego dnia na boiskach szkolnych? Było wiele konkurencji, np. rzut kaloszem, przelewanie wody, quiz, wyścigi w tunelach, rzuty do tarczy i wiele innych. Wielkim powodzeniem cieszyła się biblioterapia zaproponowana przez nauczycieli – bibliotekarzy, ale także malowanie twarzy przeprowadzone przez wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Wielu uczniów zmierzyło się z ubieraniem sprzętu wojskowego, który zaprezentowali uczniowie z klasy 3c gimnazjum. Zaliczenie każdego stanowiska z różnorodnymi konkurencjami pozwalało na udział w losowaniu nagród, których dzięki Rodzicom i Radzie Osiedla było tyle, że wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami.
Na głodnych i spragnionych czekały kiełbaski z grilla, ciasto i napoje przygotowywane przez Rodziców oraz grochówka w szkolnej stołówce.
Kulminacyjnym punktem festynu była piana wytworzona przez strażaków na boisku oraz kurtyna wodna, która pozwoliła na ochłodę, w tym jakże upalnym dniu.
Już na zakończenie festynu pojawili się także funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zaprezentowali swoje wyposażenie i przekazali uczniom prezenty z okazji ich święta.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować podobnie efektowne zabawy dla naszych dzieci.