Festyn na Dzień Dziecka

Administrator 3 czerwca 2022, 11:54

1 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, Rady Rodziców i Rady Osiedla Staszyce festyn spełnił najśmielsze oczekiwania naszych małych i dużych uczniów. Pogoda dopisała, humory też, więc wszystko musiało pójść dobrze. W związku z tym, że niedawno oddane zostało do użytku zmodernizowane boisko, większość zabaw, konkursów i turniejów odbyło się właśnie na nim. Od godziny 9.00 boiska opanowali uczniowie klas 1-3, którzy rozegrali turniej piłki nożnej, zagrali w „zbijaka”, biegali na 60 m i skakali w dal. W tym samym czasie uczniowie klas 4-8 zaliczali zadania festynowe przy stoiskach prowadzonych przez nauczycieli. Zaliczenie każdego stanowiska z różnorodnymi konkurencjami pozwalało na uzyskanie talonu na kiełbaskę z grilla i ciasto, które ufundowała i serwowała Rada Rodziców. O godzinie 11.00 nastąpiła zmiana, klasy młodsze udały się do stoisk z konkurencjami festynowymi, a uczniowie klas 4-8 rozegrali turnieje piłki nożnej, piłki koszykowej i piłki ręcznej.

Na głodnych, którym nie wystarczyła kiełbaska z grilla i ciasto w stołówce szkolnej czekała grochówka.

Przy podsumowaniu festynu w każdej klasie na uczniów czekała jeszcze słodka niespodzianka. Każdy uczeń otrzymał czekoladę, którą ufundowała Rada Osiedla Staszyce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu: Rodzicom, Radzie Osiedla, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Dzięki Wam w tym dniu w szkole było wesoło i sportowo, jak przystało na Dzień Dziecka.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nic nie przeszkodzi w zorganizowaniu podobnie efektownej zabawy dla naszych dzieci.