FAO

Administrator 12 marca 2021, 11:41

Food and Agriculture Organization of the United Nations to temat dzisiejszego spotkania online z naszymi przyjaciółmi z Włoch. Dzięki uprzejmości pani Doroty Kulawiak, nauczycieli z naszej partnerskiej szkoły w Imoli we Włoszech, 11 marca 2021 r. chętni uczniowie z klas lingwistycznych 4b, 7b i 8b wraz z pp. Joanną Jarugą i Julią Kamińską-Jachnik uczestniczyli w spotkaniu na Zoomie na temat osiągania celów międzynarodowej organizacji FAO. Ten poważny temat, oczywiście w całości przedstawiony w języku angielskim, poszerzył wiedzę naszej młodzieży z zakresu historii, ekonomii i światowych celów, a przede wszystkim z zakresu języka angielskiego. Dowiedzieliśmy się,
że organizacja FAO została założona w Kanadzie, a obecnie jej siedziba mieści się właśnie we Włoszech. Oficjalnymi językami FAO są angielski, francuski, chiński, rosyjski oraz arabski, bo są to „The most spoken languages in the world” – najczęściej używane języki świata, co dało nam do zrozumienia, jak ważna jest nauka języków obcych. Celami organizacji są m.in.: no poverty, zero hunger, quality and education. Pięknym podsumowaniem spotkania były słowa jednego z uczestników, że każdy człowiek, nie tylko ta organizacja, czy inna, jest odpowiedzialny za osiągnięcie tych celów. The goals are important and interconnected. The main goal is to make the world a better place. Everyone has the role to play: adults, young people, teenagers, even babies.