Administrator 28 września 2020, 20:57

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, który w naszej szkole odbył się w przeddzień obchodów. Z tej okazji, uczniowie klas 4-6 przygotowali piękne plakaty przedstawiające hasła promujące naukę języków obcych. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i starannie wykonane, o czym można się przekonać oglądając je na drzwiach sali 117 oraz na zdjęciach.
Z kolei uczniowie klas 7-8 wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Pytania dotyczyły historii, geografii, polityki i kultury krajów angielskiego obszaru językowego. W zmaganiach tych pierwsze miejsce zajął Antoni Naranowicz, drugie Bartosz Betyna, a trzecie miejsce przypadło Igorowi Lajterowi.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wiedzy i kreatywności.
“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith.