Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Administrator 20 kwietnia 2018, 20:32

Zgodnie z Uchwałą Sejmu z 14 listopada 2007 roku każdego roku 13 kwietnia jest dniem pamięci ludobójstwa katyńskiego. Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w naszym mieście organizuje Prezydent Miasta Piły i Zarząd Pilskiej Rodziny Katyńskiej.
W samo południe pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na placu Staszica odbyły się uroczystości upamiętniające tę okrutną zbrodnię. Nasza szkoła przygotowała krótki program artystyczny pod kierunkiem pp. Sabiny Pierzchały, Joanny Jarugi i Agnieszki Czobit, w którym udział wzięli: Martyna Dach, Aleksandra Feldman, Maria Klimek, Marta Kreczmer, Dominika Olszewska, Marta Ślebioda oraz Michał Meler.
Mieliśmy także zaszczyt w imieniu wszystkich pilskich szkół podstawowych złożyć kwiaty pod pomnikiem. W skład delegacji wchodzili: Weronika Wańczak, Eliza Żelazna i Bartosz Gryka, a szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Klaudia Kryszak, Paula Nowak i Hubert Żelazny