Dzień Makaronu

Administrator 27 października 2021, 18:26

Czy wiecie, że makaron może posłużyć za materiał do zrobienia małego dzieła sztuki? Bransoletka, motyl, domek – te i inne ozdoby powstały z makaronu, produktu kojarzącego się zwykle z włoską kuchnią. Muszelki, kolanka, cannelloni, rurki i cavatelli połączone ze sobą w misterny sposób przeradzają się w niepowtarzalne ozdoby na różne okazje. Starannie dobrane kształty makaronów tworzą gwiazdy, łańcuchy, bajkowe postacie, zwierzęta i środki lokomocji.
25 października obchodziliśmy światowy Dzień Makaronu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs, a Wasze makaronowe dzieła sztuki można było tego dnia podziwiać w holu szkoły.
Miło nam również ogłosić, że zwycięzcą konkursu „Makaronowe dzieło sztuki” została Wanessa Pieczul z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy!
Również stołówka szkolna nie zapomniała o Dniu Makaronu i zaserwowała uczniom spaghetti Carbonarra. Ach, co to był za dzień…