Dzień Kolorowej Skarpetki

Administrator 23 marca 2023, 11:54

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa, który związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie „ona”. Ich różnorodność i kolorowość symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem. Osoby z Zespołem Downa potrzebują od opiekunów ogromnej uwagi, serca, wielkiej wrażliwości i empatii. Jednocześnie bardzo ważne jest wyrabianie w nich samodzielności i wspieranie w dążeniu do niej. Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie angażuje się w różne akcje i tym razem wspólnie wyrazili akceptację i wsparcie dla „Kolorowych Ptaków”