facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Dziel się uśmiechem

Administrator 22 grudnia 2018, 09:19

Program „Dziel się uśmiechem” to edukacja dzieci w wieku szkolnym, w klasach 1 – 6, w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Powstał on we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars, a do programu włączyło się także Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.
W zeszłym roku uczestniczyliśmy w ramach programu w przeglądzie zębów w mobilnych gabinetach stomatologicznych. W tym roku nasza szkoła po raz kolejny została włączona do programu ze względu na to, że powstało u nas Szkolne Koło PCK kierowane przez pp. Marzenę Ślebiodę i Mariannę Rysiewską oraz Klub „Wiewiórka” prowadzony przez p. Dominikę Drykę.
Już przed świętami niektórzy nasi uczniowie, min. z klasy 3a, otrzymali pakiety, w których znalazły się zeszyty edukacyjne („Ja i moje zęby” dla klas 1 – 3 oraz „Ja i mój uśmiech” dla klas 4 – 6), poradnik dotyczący dbania o zęby, pasta, szczoteczka oraz bezcukrowa paczka gumy do żucia „Orbit”. Z kolei wychowawcy klas otrzymali zeszyty metodyczne z przykładowymi tematami zajęć pomocnych przy realizacji programu „Dziel się uśmiechem”. Pozostali uczniowie z klas 1 – 6 oraz ich wychowawcy otrzymają materiały po przerwie świątecznej.
Mamy nadzieję, że działania podejmowane w ramach programu pozwolą naszym uczniom na uświadomienie sobie roli dbania o zęby w celach zdrowotnych i estetycznych.

Scroll Up