Dzieci a wymiar sprawiedliwości

Administrator 21 listopada 2022, 21:15

W związku z Kampanią 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży zaproszenie do naszej szkoły przyjęli kuratorzy II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Spraw Rodzinnych kierownik zespołu p. Maciej Pietraszak oraz kurator specjalista p. Agnieszka Kaczanowicz. Przeprowadzili oni zajęcia w klasach szóstych na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w świetle ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich w nawiązaniu do celów kampanii. Realizując jeden z tematów kampanii „DZIECI A WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI” Kuratorzy opowiedzieli o czynnościach kuratora sądowego, jak również o działaniach, jakie podejmuje się w stosunku do nieletnich w przypadku, gdy nieletni wykazuje przejawy demoralizacji lub dopuścił się czynu karalnego.