Dzieci a wymiar sprawiedliwości

Administrator 13 listopada 2023, 16:27

2 listopada 2023 r., z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Gracz, w klasie 7c odbyło się spotkanie z kuratorem zawodowym p. Agnieszką Kaczanowicz, która przyjęła zaproszenie w związku z prowadzoną w szkole „Kampanią 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Kurator rozmawiała z młodymi ludźmi o problemach z którymi się borykają. Opowiadała, gdzie można szukać pomocy w sytuacjach trudnych, jak reagować, kiedy dowiemy się, że ktoś z naszych znajomych znajduje się w takiej sytuacji. Mówiła również o różnych formach przemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich w odniesieniu do tych wykroczeń. Zajęcia miały formę warsztatową, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dużo dyskutowali w grupach na temat uczuć, emocji, które towarzyszą młodzieży w różnych sytuacjach społecznych i niekiedy doprowadzają do łamania prawa.