Dni Języków Obcych – warsztaty kulturowe

Administrator 28 marca 2018, 21:14

Z okazji Dni Języków Obcych, 26 marca 2018 r., odbyły się w naszej szkole warsztaty kulturowe z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych zorganizowane przez uczniów klasy 3B – lingwistycznej, z niewielką pomocą p. Joanny Jarugi.
Trzyosobowe drużyny, na poziomie klas 7, II i III gimnazjum zmagały się z rozmaitymi zadaniami. Uczestnicy musieli na przykład połączyć usłyszane hymny narodowe z państwami, z których pochodzą czy dopasować flagi do poszczególnych państw. Pracowali też z mapą Stanów Zjednoczonych oraz rozwiązywali krótki test z zakresu turystyki.
Na poziomie klas siódmych, pierwsze miejsce zdobyła klasa 7B, na poziomie klas drugich, 2A, a w klasach trzecich gimnazjum zwyciężyła 3B.
Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i dziękujemy uczniom klasy 3B za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie warsztatów.