Dni Języków Obcych – kultura niemiecka

Administrator 29 marca 2018, 11:33

Nauka języków obcych nie musi być nudna. Języki to nie tylko słówka i gramatyka, ale również poznawanie kultury, tradycji i historii innych krajów. Część niemiecką naszych Dni zorganizowały pp. Agnieszka Łajdych i Barbara Dąbrowska – Usurska. W czasie trwania Dni Języków Obcych uczniowie klasy gimnazjalnej 2c gimnazjum. mieli możliwość poznania jednej z tradycyjnych potraw kuchni niemieckiej – sałatki ziemniaczanej ,,Kartoffelsalat”. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty, samodzielnie przygotowali potrawę, a następnie zaprosili do degustacji .
Kolejnym punktem obchodów Dni Języków Obcych był konkurs pięknego czytania w języku niemieckim. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas lingwistycznych (4b, 5b, 6b i 7b). Jury oceniało przede wszystkim poprawność wymowy, płynność i intonację. Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Kacper Piotrowski (6b), II miejsce: Julia Kowalik (7b), III miejsce: Blanka Ślugajska (5b).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Kolejną atrakcją zorganizowaną dla młodszych uczniów było „studio fotograficzne”, w którym uczniowie mogli wcielić się w różne postacie pochodzące z krajów anglo- lub niemieckojęzycznych.
A najmłodsi uczniowie klas 1 – 3 mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym w języku niemieckim pt.,,Ich bin so allein ’’przygotowanym przez klasę 4b.
Poprzez organizowanie Dni Języków Obcych chcieliśmy pokazać uczniom, że nauka języków może być przyjemna, przynosi wiele wymiernych korzyści i pozwala przekroczyć granice kulturowe.