Christmas cracker

Administrator 23 grudnia 2020, 18:45

21 grudnia 2020 r. na zajęciach zdalnych z języka angielskiego pani Julia Kamińska-Jachnik przeprowadziła zajęcia świąteczne. Opowiadała o tradycjach Bożego Narodzenia w Anglii. Teraz uczniowie już wiedzą, że Father Christams jest w Anglii, a Santa Claus w USA, wiedzą też, że skarpety świąteczne: Christmas stockings zawieszane są przy łóżku w Anglii, a nad kominkiem w USA. Nauczycielka przeprowadziła również warsztaty online. Uczniowie klas lingwistycznych: 2b, 3b, 4b i 7b wykonali Christmas crackers. Są to duże cukierki, które zdobią stół podczas Bożego Narodzenia. Biesiadnicy rozrywają „krakersa” i zakładają papierowe korony, które są w środku oraz czytają żarciki. W takim Christmas cracker znajduje się też mała plastikowa zabaweczka. Zachęcamy Was do wykonania takiej niespodzianki. Poniżej załączamy żarciki do wykorzystania. Merry Christmas and a Happy New Year!

Christmas jokes:
1. Why does Santa have three gardens?
So, he can hoe, hoe, hoe. (hoe- – pracować z haczką, tj.gracować)
2. Which of Santa’s reindeer has bad manners?
Rude-olph ! (rude-nieuprzejmy, niegrzeczny)
3. What do snowmen eat for lunch? Icebergers.
4. How does Rudolph know when Christmas is coming?
He looks at his calenDEER! (gra słowna: calendar-kalendarz, deer-jeleń)
5. What does Santa get if he gets stuck in a chimney? CLAUS-trophobic (claustrophobia)