Wycieczka do Berlina

Administrator 5 czerwca 2017, 18:27

Tagi:

Dnia 30.05.2017 odbyła się szkolna wycieczka klas lingwistycznych naszego gimnazjum do Berlina. Podczas wycieczki poznaliśmy największe atrakcje stolicy Niemiec oraz ciekawe zakątki tego wielokulturowego miasta.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia East Side Gallery – artystycznej pamiątki po murze berlińskim, która wywarła na nas olbrzymie wrażenie. Następnie przejechaliśmy na Potsdamer Platz, miejsca, które jest jedną z najbardziej odwiedzanych atrakcji Berlina. Nowoczesna architektura, mnogość sklepów i kawiarni zapisała niesamowity obraz tego miejsca w naszej pamięci. Z Potsdamer Platz wraz z przewodnikiem udaliśmy się na 3 godzinny spacer, podczas którego zobaczyliśmy: Fontannę Neptuna, wieżę telewizyjną, Marienkirche, Katedrę Berlińska, wyspę Muzeów, Uniwersytet Humboldta.
Przepiękną aleją Unter den Linden przeszliśmy dalej od Pomnika Holokaustu do największego symbolu Berlina – Bramy Brandenburskiej. Pan Przewodnik cały czas opowiadał bardzo ciekawie o trudnej historii naszego zachodniego sąsiada.
Po spacerze czekały nas dalsze przyjemności: wizyta w oceanarium, zabawa w legolandzie oraz doświadczenia w muzeum techniki.
Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach nocnych do Piły.
Dziękuję bardzo p. M.Michalskiej, M. Zart-Buszce oraz p.A.Skórzyńskiej-Palacz za wspaniałą opiekę podczas wycieczki.

Małgorzata Stefanowska