Bal Halloweenowy w 1c

Administrator 3 listopada 2022, 16:08

W miniony piątek, 28 października, w klasie 1c obchodzono Bal Halloweenowy połączony ze Świętem Dyni. Dzieci zapoznały się z kulturą święta zmarłych w różnych kulturach świata. Poprzez projekcję filmu Disney’a „ Coco” zwiedziły wraz z Miguelem kolorową krainę świata umarłych, ta opowieść przeniosła uczniów prosto do kultury meksykańskiej. Dzieci zapoznały się także z tradycją popularną w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii znanym wszystkim jako Halloween, związane z tym tradycje przebierania się w kostiumy czarownic, kotów i duchów oraz zwyczaje odwiedzania przez dzieci domu sąsiadów w celu zebrania jak najwięcej ilości słodyczy (cukierek albo psikus).

Podczas dnia tematycznego odbyły się warsztaty z dekorowania dyni, a także przedstawienia dyni jako warzywa o cennych właściwościach odżywczych i leczniczych.

Pierwszaczki cudownie zaprojektowały swoje dyniowe stworki- potworki, każda dynia miała swój własny charakterek. Na koniec dnia odbył się wspaniały bal Haloweenowy: zabawa, konkursy, tańce i przepyszne wypieki dyniowe. Radość i uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały nietuzinkowy dzień w szkole.