Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Audycja radiowa pt. „Niepodległość – trudne słowo”

Administrator 14 listopada 2019, 19:56

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.
W Szymborska, Gawęda o miłości ziemi ojczystej

8 listopada 2019 r. przed zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie klasy 7b nadali przez szkolny radiowęzeł audycję specjalną pt. „Niepodległość – trudne słowo”. Przedstawili w niej krótko okoliczności, w jakich Polska przed 101 laty powróciła na mapy Europy jako niezależne państwo i zachęcili swoich słuchaczy do aktywnego spędzenia tego dnia, by podkreślić jego patriotyczny charakter.
Gościem specjalnym audycji był nauczyciel historii, p. Jarosław Kowalski. Mówił o tym, jak wielką wartością jest wolność, jak świętowano ją dawniej i jak świętuje się współcześnie.
Na zakończenie dzieci, młodzież i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali hymn państwowy – każda klasa w swojej sali.
W audycji udział wzięli Zofia Henclewska, Zuzanna Gembka, Zuzanna Maćkowiak i Aleksandra Masianis (kl. 7b), Maciej Kondera (kl. 5b) oraz niezastąpieni operatorzy dźwięku – Jakub Jaruga i Michał Jasiński, których wspierał ks. Daniel Śliwiński. Program zredagowała p. Kamilla Lewandowska.

Scroll Up