facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Andrzejkowe wróżby w klasie 5a

Administrator 4 grudnia 2018, 15:45

W przededniu imienin św. Andrzeja, klasa 5a wraz z wychowawcą p. Marianną Rysiewską postanowiła w myśl przysłowia „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze“, sprawdzić swoją przyszłość. Ponieważ wykonane w tym czasie wróżby, zgodnie z przesądem, maja się spełnić, kilka z nich sprawdziliśmy:
– jabłko – wróżba polega na tym, że obierasz jabłko tak, by zachować jak najdłuższą skórkę; następnie rzuca się ją za siebie, a inicjały, które przypomina po wylądowaniu, wskazują na ukochanego/ukochaną,
– serce – tworzy się dwa serca; jedno z imionami męskimi, drugie z kobiecymi; chłopcy lub dziewczyny przekłuwają szpilką „na oślep” serce, im bliżej tego przekłucia znajduje się dane imię, tym większa szansa na miłość do tej osoby,
– buty – ustawianie kapci i butów w kierunku drzwi, mówi o tym, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż/znajdzie chłopaka lub dziewczynę w tym roku,
– zawód – wróżba polega na wylosowaniu jednego z zawodów wypisanych na karteczkach, który w niedalekiej przyszłości możesz wykonywać.
Na koniec świętowania, wybraliśmy się wraz z klasą 5b i 5c do Kina Helios na film pt. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda“.

Scroll Up