„Aktywna szkoła”

Administrator 26 października 2021, 19:39

Nasza szkoła przystąpiła do zorganizowanego i finansowanego przez Gminę Piła programu profilaktycznego „Festiwal rekreacji”. W ramach programu od 18 października 2021 r. realizujemy działanie „Aktywna szkoła”, które będzie realizowane w okresie październik – grudzień 2021 r.
Celem działania jest stworzenie warunków do upowszechniania kultury fizycznej oraz organizacja wydarzeń o charakterze integracyjno-edukacyjno-rekreacyjnym. Projekt ma promować aktywne formy spędzania czasu. Działanie polega na stworzeniu warunków do upowszechniania kultury fizycznej oraz organizowaniu na terenie boisk szkolnych aktywnych przerw lub zajęć podczas których dzieci i młodzież będą mogły poznać zabawy i sporty nie realizowane na lekcjach wychowania fizycznego. W ramach działania zostanie przeprowadzonych 10 godzin zajęć w ramach dni aktywności, koordynowanie działań zmierzających do wykorzystania zakupionych zestawów w czasie zajęć szkolnych przez innych nauczycieli. Koordynatorem działania w szkole jest p. Bartosz Małek. 8 października 2021 r. szkole został przekazany sprzęt sportowy do realizacji działania sfinansowany przez Gminę.